Tere tulemast tööstusomandi õiguskaitse taotluste elektroonilise esitamise portaali

ARVUTI SEADISTAMINE
Enda tuvastamiseks internetikeskkonnas ID-kaardi abil, peate esmalt paigaldama ID-kaarti toetava kiipkaardi-lugeja ning seejärel installeerima ID-kaardi kasutamise tarkvara.

Tarkvara installeerimise õnnestumist saate kontrollida, kui sisestate ID-kaardi kaardilugejasse ning avate ID-kaardi programmi (valige "Start" menüüst "Programs" ning seejärel "ID-kaart" ja "ID-kaardi utiliit"). Kui näidatakse Teie kaardi õigeid andmeid, ongi ID-kaardi kasutamise tarkvara installeerimine õnnestunud.

Seejärel tuleb registreerida ID-kaardil olevad sertifikaadid. Selleks valige ID-kaardi utiliidis menüüpunkt "Sertifikaadid" ja "Registreeri". Mõne sekundi pärast saate kinnituse sertifikaatide registreerimise õnnestumise kohta.

Kui Teil tekib ID-kaardi kasutamise tarkvara installeerimisega probleeme, andke neist teada e-posti aadressil support@sk.ee.

SISENEMINE ID-KAARDIGA
Pange ID-kaart kaardilugejasse.
Avage tööstusomandi õiguskaitse taotluste elektroonilise esitamise portaali lehekülg online.epa.ee.
Vajutage nupule "Sisene ID-kaardiga".
Sisestage oma kaardi PIN1. Isiku tuvastamiseks küsitakse alati PIN1. Kui Teie käest küsitakse PIN2, siis on tegemist dokumendi allkirjastamisega.

ID-KAARDI SERTIFIKAADID
ID-kaardiga väljastatakse igale kasutajale kaks sertifikaati, millest üks on isiku tuvastamiseks elektroonilises keskkonnas ning teine elektroonilise allkirja andmiseks. Sertifikaati võib võrrelda allkirjanäidisega - see on avalik ja selle abil saavad kõik kontrollida, kas antud allkiri on tõepoolest ehtne. Sertifikaadis on kirjas ka isikuandmed, sealhulgas nimi ja isikukood.

NB! ID-kaardiga, mille sertifikaadid on aegunud, ei saa taotlusi allkirjastada.

ID-kaart kehtib kümme aastat selle väljastamisest alates, kaardi sertifikaatide kehtivusajaks on aga kolm aastat. Sertifikaatide kehtivust saate alati kontrollida aadressil http://www.sk.ee/id-kontroll/. Vajadusel saate sealsamas sertifikaate ka uuendada.

Alates 01.01.2007 välja antud ID-kaartide kehtivusaeg on viis aastat ning sama kaua kehtivad ka sertifikaadid.


Toompuiestee 7, Tallinn 15041; telefon 627 7911, faks 627 7912, e-post: vastuvoett@epa.ee.